• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Jak dbać o komputer

Klienci często pytają nas, jak dbać o zakupiony komputer lub laptopa, by cieszyć się jego bezawaryjną pracą przez długie lata. Oczywiście sposób użytkowania sprzętu ma wpływ na jego pracę, dlatego postaramy się przybliżyć w kilku zdaniach na co warto zwrócić uwagę.

Użytkownicy komputerów i laptopów często zapominają, że ich sprzęt to bardzo złożone i skomplikowane maszyny, które nie składają się wyłącznie z klawiatury, monitora i skrzyni, ale przede wszystkim z podzespołów ukrytych w ich wnętrzu. Aby nasz sprzęt działał długo i sprawnie nie wystarczy przeskanowanie systemu przy pomocy programu antywirusowego, należy również zainteresować się co znajduje się w środku komputera - jest tam najczęściej sporo kurzu, którego należy się pozbyć. Pierwsze co powinniśmy zrobić czyszcząć komputer lub laptop to otworzyć obudowę i zachowując szczególną ostrożność pozbyć się kurzu, który osiadając na radiatorach skutecznie pogarsza chłodzenie, doprowadza do zacierania się i głośnej pracy wentylatorów, a w połączeniu z wilgocią może skutkować zwarciem. Odkurzyć środek komputera można domowym odkurzaczem z cienką końcówką (ostrożnie!), ale zdecydowanie lepiej jest użyć do tego celu sprężarki lub sprężonego powietrza. Podczas czyszczenia należy zwrócić uwagę czy nic nie zaplątało się w wiatraki, gdyż oprócz kurzu wiatraki wciągają również sierść i włosy, które mogą skutecznie spowolnić lub nawet zatrzymać ich pracę, co może doprowadzić do przegrzewania się komputera.

Przegrzewanie się komputera to również sygnał, że raz na jakiś czas należy wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. Pasta termoprzewodząca przekazuje ciepło z procesora do radiatora, pasta z czasem traci swoje właściwości, robi się twarda i procesor się przegrzewa. Warto także zwrócić uwagę, aby przed dotknięciem podzespołów komputera rozładować statyczny ładunek własny i odkurzacza. Ryzyko uszkodzenia podzespołów podczas czyszczenia jest znikome ale jednak istnieje, dlatego jeśli nie ufacie własnym zdolnościom manualnym możecie przynieść swój komputer lub laptop do zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego lub serwisu, w którym miły pracownik za niewielke pieniądze przejrzy stan podzespołów, wyczyści i nałoży nowe pasty termoprzewodzące.

SOLIDNA FIRMA

taniekomputery.pl - solidna firma

Ponad 20 lat na rynku, tysiące zadowolonych klientów.

NEGOCJACJA CEN

możliwość negocjacji cen

Możliwość negocjacji cen, a dla zarejestrowanych klinetów rabaty.

SZYBKA WYSYŁKA

Zapewniamy szybką i bezpieczą wysyłkę

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, na ogół 1-2 dni na terenie całego kraju.

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Gwarancja zwrotu towaru. Konsument ma 14 dni na zwrot.

FAKTURA I GWARANCJA

Wystawiamy Faktury VAT

U nas zawsze dostaniesz gwarancję o fakturę VAT.Microsoft Partner Network Microsoft Registered Refurbisher Intel Channel Partner HP Partner Dell Partner Direct Registered

Kontakt

GaduGadu: Gadu-Gadu 6082518

tel. 515 07-07-09

GaduGadu: Gadu-Gadu 1223552

tel. 501 67-11-18

GaduGadu: Gadu-Gadu 1619896

tel. 515 07-07-44

GaduGadu: Gadu-Gadu 52476415

tel. 533 99-09-29

Zamówienia telefoniczne:
tel. (+48) 501 67 11 18
w godz. 9 - 20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać od nas informacje o nowościach, rabatach i promocjach?
Zapisz się do naszego newslettera!