• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Jak dbać o komputer

2017-06-08

Klienci często pytają nas, jak dbać o zakupiony komputer lub laptopa, by cieszyć się jego bezawaryjną pracą przez długie lata. Oczywiście sposób użytkowania sprzętu ma wpływ na jego pracę, dlatego postaramy się przybliżyć w kilku zdaniach na co warto zwrócić uwagę.

Użytkownicy komputerów i laptopów często zapominają, że ich sprzęt to bardzo złożone i skomplikowane maszyny, które nie składają się wyłącznie z klawiatury, monitora i skrzyni, ale przede wszystkim z podzespołów ukrytych w ich wnętrzu. Aby nasz sprzęt działał długo i sprawnie nie wystarczy przeskanowanie systemu przy pomocy programu antywirusowego, należy również zainteresować się co znajduje się w środku komputera - jest tam najczęściej sporo kurzu, którego należy się pozbyć. Pierwsze co powinniśmy zrobić czyszcząć komputer lub laptop to otworzyć obudowę i zachowując szczególną ostrożność pozbyć się kurzu, który osiadając na radiatorach skutecznie pogarsza chłodzenie, doprowadza do zacierania się i głośnej pracy wentylatorów, a w połączeniu z wilgocią może skutkować zwarciem. Odkurzyć środek komputera można domowym odkurzaczem z cienką końcówką (ostrożnie!), ale zdecydowanie lepiej jest użyć do tego celu sprężarki lub sprężonego powietrza. Podczas czyszczenia należy zwrócić uwagę czy nic nie zaplątało się w wiatraki, gdyż oprócz kurzu wiatraki wciągają również sierść i włosy, które mogą skutecznie spowolnić lub nawet zatrzymać ich pracę, co może doprowadzić do przegrzewania się komputera.

Przegrzewanie się komputera to również sygnał, że raz na jakiś czas należy wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. Pasta termoprzewodząca przekazuje ciepło z procesora do radiatora, pasta z czasem traci swoje właściwości, robi się twarda i procesor się przegrzewa. Warto także zwrócić uwagę, aby przed dotknięciem podzespołów komputera rozładować statyczny ładunek własny i odkurzacza. Ryzyko uszkodzenia podzespołów podczas czyszczenia jest znikome ale jednak istnieje, dlatego jeśli nie ufacie własnym zdolnościom manualnym możecie przynieść swój komputer lub laptop do zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego lub serwisu, w którym miły pracownik za niewielke pieniądze przejrzy stan podzespołów, wyczyści i nałoży nowe pasty termoprzewodzące.

SOLIDNA FIRMA

taniekomputery.pl - solidna firma

Ponad 20 lat na rynku, tysiące zadowolonych klientów.

NEGOCJACJA CEN

możliwość negocjacji cen

Możliwość negocjacji cen, a dla zarejestrowanych klinetów rabaty.

SZYBKA WYSYŁKA

Zapewniamy szybką i bezpieczą wysyłkę

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, na ogół 1-2 dni na terenie całego kraju.

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Gwarancja zwrotu towaru. Konsument ma 14 dni na zwrot.

FAKTURA I GWARANCJA

Wystawiamy Faktury VAT

U nas zawsze dostaniesz gwarancję o fakturę VAT.TANIEKOMPUTERY.PL - SKLEP INTERNETOWY Z KOMPUTERAMI I LAPTOPAMI POLEASINGOWYMI

Witamy w naszym sklepie internetowym taniekomputery.pl. Jesteśmy sklepem oferującym sprzęt komputerowy takich marek jak Dell, HP, Fujitsu, Toshiba, Lenovo, Apple, Asus, Acer, Eizo, Nec, Samsung oraz wiele innych. Naszym głównym celem jest zaopatrywanie naszych stałych oraz nowych klinetów w komputery poleasingowe. Sprzęt poleasingowy - laptop, komputer czy monitor to inaczej sprzęt używany, najczęściej z linii biznesowej. Linia biznesowa charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością, wysoką wydajnością oraz bardzo dobrym wykonaniem. Są to komputery używane w małych firmach jak i dużych korporacjach. Komputery biznesowe to również linie takie jak Workstation od Hewlett Packard czy Precision od marki Dell. To specjalne linie komputerów i laptopów, przeznaczone dla najbardziej wymagających. Dzięki zastosowaniu najwydajniejszych podzespołów doskonale sprawdzają się w biurach projektowych, agencjach reklamowych, czy przy produkcji filmowej. Zastosowane w nich karty graficzne Nvidia Quadro lub Radeon FirePro, zapewniają doskonałą wydajność podczas projektowania, modelingu oraz renderowania.


W naszej szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Oferowany przez nas sprzęt pochodzi od najpopularniejszych producentów cenionych na całym świecie. W naszym sklepie kupisz komputer do domu i do biura. Oferujemy też poleasingowe monitory LED oraz LCD. Oczywiście nie zapominamy o klientach, którzy lubią gry komputerowe. Bez problemu można tutaj znaleźć notebooka jak i komputer do gier. Jest jeszcze jedna grupa użytkowników, do której kierujemy swój sprzęt. Mowa tutaj o inżynierach pracujących w trudnych warunkach, mechanikach i diagnostach samochodowych, gdzie sprzęt komputerowy jest szczególnie narażony na trudne warunki takie jak pyły, kurz, piach, smary, niskie czy wysokie temperatury oraz uderzenia i upadki. Oferta nasza obejmuje pancerne laptopy do zadań specjalnych. Są to głównie notebooki Panasonic z serii Touchbook CF oraz laptopy marki Getac.


Taniekomputery.pl to nie tylko sprzedaż. Na naszej stronie znajdziesz również poradniki oraz artykuły związane z szeroko pojętą branżą komputerową. Staramy się też błyskawicznie odpowiadać na pytania mailowe, telefoniczne, oraz te które zadajecie w mediach społecznościowych. Nie pomijamy nikogo, żadne pytanie nie zostaje przeoczone. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy był w 100% usatysfakcjonowany.

Microsoft Partner Network Microsoft Registered Refurbisher Intel Channel Partner HP Partner Dell Partner Direct Registered

Kontakt

GaduGadu: Gadu-Gadu 6082518


tel. 515 07-07-09


GaduGadu: Gadu-Gadu 1223552


tel. 501 67-11-18


GaduGadu: Gadu-Gadu 1619896


tel. 515 07-07-44


GaduGadu: Gadu-Gadu 52476415


tel. 533 99-09-29


Zamówienia telefoniczne:
tel. (+48) 501 67-11-18
w godz. 9 - 20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać od nas informacje o nowościach, rabatach i promocjach?
Zapisz się do naszego newslettera!