• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Dbaj o środowisko kupując poleasingowy sprzęt komputerowy

2020-11-02

Kupując sprzęt poleasingowy dbasz o naszą planetę

Wraz z szybkimi zmianami klimatu w dzisiejszych czasach ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, jak ich indywidualne działania wpływają na otaczający ich świat. Możecie poddawać różne rzeczy recyklingowi, korzystać z transportu publicznego, zamienić samochód na rower, ograniczać zużycie energii itp, itd. A czy zastanawialiście się co z waszymi urządzeniami elektronicznymi? Co wspólnego mają z ekologią?

 

Smartfony, komputery, laptopy tablety, smart telewizory są tak powszechnymi urządzeniami w naszych codziennych przyzwyczajeniach, że trudno wyobrazić sobie bez nich życie. Ale kupowanie nowych i ciągłe ich używanie może mieć negatywny wpływ na środowisko. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tzw. śladu węglowego jest kupowanie poleasingowego sprzętu komputerowego. 

 

Opiszemy to na przykładzie nowego laptopa. Chociaż w sklepie są w jednym kawałku, składają się z setek różnych części. Każdy z tych elementów jest wykonany z innego materiału. Przekształcenie surowców w części potrzebne do wykonania nowego urządzenia wymaga czasu i energii.

Łańcuch dostaw jest długi i skomplikowany i obejmuje wiele różnych stron na całym świecie. Materiały te trzeba nie tylko wydobywać, przetwarzać i przekształcać, ale także transportować na miejsce montażu. Ponieważ nowe laptopy są stale poszukiwane, produkcja nigdy nie zwalnia. Oprócz zużywania cennych zasobów i energii, produkcja laptopów generuje również wiele negatywnych produktów ubocznych. Proces ten uwalnia zanieczyszczenia do powietrza i wody.

 

 

Ekologa w elektronice

 

Aby zmniejszyć wpływ na środowisko, możesz kupić laptopa poleasingowego, który jest już wyprodukowany.  

Od projektu przez montaż po wysyłkę, stworzenie nowego laptopa zużywa mnóstwo energii i powoduje wzrost emisji gazów cieplarnianych. Jeśli jednak kupisz już wyprodukowany, możesz ograniczyć ilość gazu uwalnianego do atmosfery i zmniejszyć wpływ na środowisko.

Produkcja nie jest jedynym źródłem problemów środowiskowych związanych z wymianą laptopa. Zakup zupełnie nowego notebooka oznacza również pozbycie się starego. Chociaż istnieją sposoby odpowiedzialnej utylizacji przestarzałego komputera, często trafiają one na wysypiska śmieci. Może to mieć jeszcze bardziej niszczycielski wpływ na środowisko.

Laptopy są wykonane z różnego rodzaju metali, takich jak ołów, chrom i środki zmniejszające palność, które mogą być toksyczne. Na wysypiskach chemikalia te mogą wsiąkać w glebę, zanieczyszczać wodę i stanowić niebezpieczne zagrożenie dla osób, które mają z nimi kontakt. Kiedy te chemikalia są uwalniane do atmosfery, mogą powodować poważne szkody dla ludzi, zwierząt i środowiska.

 

Kupując tanie poleasingowe komputery czy laptopy, zapobiegasz całemu procesowi opisanemu powyżej, jednocześnie zmniejszając w ten sposób zagrożenie dla środowiska. Chociaż wiele osób sceptycznie podchodzi do zakupu używanego sprzętu elektronicznego, po prostu nie można dyskutować z korzyściami dla naszej planety, jakie może to przynieść. 

 

Pamiętaj! Temat tyczy się nie tylko laptopów czy komputerów, ale całego otaczającego nas sprzętu elektronicznego. 

SOLIDNA FIRMA

taniekomputery.pl - solidna firma

Ponad 20 lat na rynku, tysiące zadowolonych klientów.

NEGOCJACJA CEN

możliwość negocjacji cen

Możliwość negocjacji cen, a dla zarejestrowanych klinetów rabaty.

SZYBKA WYSYŁKA

Zapewniamy szybką i bezpieczą wysyłkę

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, na ogół 1-2 dni na terenie całego kraju.

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Gwarancja zwrotu towaru. Konsument ma 14 dni na zwrot.

FAKTURA I GWARANCJA

Wystawiamy Faktury VAT

U nas zawsze dostaniesz gwarancję o fakturę VAT.TANIEKOMPUTERY.PL - SKLEP INTERNETOWY Z KOMPUTERAMI I LAPTOPAMI POLEASINGOWYMI

Witamy w naszym sklepie internetowym taniekomputery.pl. Jesteśmy sklepem oferującym sprzęt komputerowy takich marek jak Dell, HP, Fujitsu, Toshiba, Lenovo, Apple, Asus, Acer, Eizo, Nec, Samsung oraz wiele innych. Naszym głównym celem jest zaopatrywanie naszych stałych oraz nowych klinetów w komputery poleasingowe. Sprzęt poleasingowy - laptop, komputer czy monitor to inaczej sprzęt używany, najczęściej z linii biznesowej. Linia biznesowa charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością, wysoką wydajnością oraz bardzo dobrym wykonaniem. Są to komputery używane w małych firmach jak i dużych korporacjach. Komputery biznesowe to również linie takie jak Workstation od Hewlett Packard czy Precision od marki Dell. To specjalne linie komputerów i laptopów, przeznaczone dla najbardziej wymagających. Dzięki zastosowaniu najwydajniejszych podzespołów doskonale sprawdzają się w biurach projektowych, agencjach reklamowych, czy przy produkcji filmowej. Zastosowane w nich karty graficzne Nvidia Quadro lub Radeon FirePro, zapewniają doskonałą wydajność podczas projektowania, modelingu oraz renderowania.


W naszej szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Oferowany przez nas sprzęt pochodzi od najpopularniejszych producentów cenionych na całym świecie. W naszym sklepie kupisz komputer do domu i do biura. Oferujemy też poleasingowe monitory LED oraz LCD. Oczywiście nie zapominamy o klientach, którzy lubią gry komputerowe. Bez problemu można tutaj znaleźć notebooka jak i komputer do gier. Jest jeszcze jedna grupa użytkowników, do której kierujemy swój sprzęt. Mowa tutaj o inżynierach pracujących w trudnych warunkach, mechanikach i diagnostach samochodowych, gdzie sprzęt komputerowy jest szczególnie narażony na trudne warunki takie jak pyły, kurz, piach, smary, niskie czy wysokie temperatury oraz uderzenia i upadki. Oferta nasza obejmuje pancerne laptopy do zadań specjalnych. Są to głównie notebooki Panasonic z serii Touchbook CF oraz laptopy marki Getac.


Taniekomputery.pl to nie tylko sprzedaż. Na naszej stronie znajdziesz również poradniki oraz artykuły związane z szeroko pojętą branżą komputerową. Staramy się też błyskawicznie odpowiadać na pytania mailowe, telefoniczne, oraz te które zadajecie w mediach społecznościowych. Nie pomijamy nikogo, żadne pytanie nie zostaje przeoczone. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy był w 100% usatysfakcjonowany.

Microsoft Partner Network Microsoft Registered Refurbisher Intel Channel Partner HP Partner Dell Partner Direct Registered

Kontakt

GaduGadu: Gadu-Gadu 6082518


tel. 515 07-07-09


GaduGadu: Gadu-Gadu 1223552


tel. 501 67-11-18


GaduGadu: Gadu-Gadu 1619896


tel. 515 07-07-44


GaduGadu: Gadu-Gadu 52476415


tel. 533 99-09-29


Zamówienia telefoniczne:
tel. (+48) 501 67-11-18
w godz. 9 - 20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać od nas informacje o nowościach, rabatach i promocjach?
Zapisz się do naszego newslettera!