Pomysł na prezent świąteczny

19 listopada 2021

Co kupić na prezent świąteczny

Ponieważ Święta Bożego Narodzenia niedaleko, większość z nas zastanawia się, co kupić na prezent bliskiej nam osobie. Zaczyna się nerwowe wyszukiwanie w internecie haseł typu "co kupić na prezent chłopakowi, "niedrogi prezent dla żony" czy "idealny prezent dla dziecka". Problem w tym, że mimo naszych starań, zazwyczaj nie znajdujemy nic konkretnego, ponieważ tak naprawdę nie sprecyzowaliśmy, czego szukamy.

A co by było, gdybyśmy postanowili, że w tym roku pod choinkę nie włożymy żadnych nowych prezentów?

Brzmi to dziwnie, ale może jest w tym jakiś sens. Nadmierna konsumpcja, sprawy klimatyczne oraz COVID-19 to ostatnio największe problemy z jakimi przyszło nam się mierzyć.

Sprzedaż milionów nowych produktów ma ogromny wpływ na naszą planetę między innymi dlatego, że muszą być transportowane po całym świecie, co wiąże się z ogromną emisją CO2. Instalujemy panele fotowoltaiczne w naszych domach czy zamieniamy piece węglowe na pompy ciepła. Dlaczego by nie spróbować ograniczyć zakupu nowych produktów i zastanowić się, czy nie lepiej kupić coś z drugiej ręki lub wykonać prezent samemu?

Własnoręcznie wykonana ramka na zdjęcie, poduszka, szalik, a może wyrób własny jak np domowe przetwory? Pomysłów jest sporo, ale nie wszyscy mają zdolności manualne czy kulinarne, jak i również często brakuje nam po prostu czasu. 

Używanych rzeczy w sieci jest  też mnóstwo - zabawki, ubrania, wyposażenie wnętrz, elektronika, w zasadzie kupić można wszystko.

My ze swojej strony możemy zaproponować używany sprzęt elektroniczny. Poleasingowe laptopy, poleasingowe komputery jaki akcesoria komputerowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które miały w planach zakup tego typu sprzętu w formie prezentu na święta.

Kupując sprzęt używanym nie dość, że oszczędzamy pieniądze, to jeszcze w znacznym stopniu (nawet do 40%) przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla (produkcja, transport, elektrośmieci). Jednym słowem korzyść dla wszystkich - dla Ciebie, dla planety dla osoby obdarowywanej. 

Pomyśl o tym już dziś, pozostało naprawdę niewiele czasu. Jeśli masz problem z wyborem i potrzebujesz pomocy, dzwoń lub pisz do nas. Nasi specjaliści doradzą i pomogą w podjęciu dobrej decyzji. 

Zapraszamy do kontaktu.