• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Koniec wsparcia dla Windows 7. Co to oznacza?

2019-11-27

Koniec wsparcia Windows 7

Od jakiegoś czasu, użytkownicy Microsoft Windows 7 otrzymują informację "Po 10 latach wsparcie dla systemu Windows 7 zbliża się do końca" Co to oznacza i co należy zrobić dowiecie się z tego artykułu.

 

Koniec wsparcia, czy to koniec Windows 7? 

W pojawiającym się okienku czytamy:

"14 stycznia 2020r. to ostatni dzień, w którym Microsoft będzie oferować aktualizację zabezpieczeń i pomoc techniczną dla komputerów z systemem Windows 7. Wiemy, że zmiana może być trudna, dlatego kontaktujemy się wcześniej, aby pomóc Ci utworzyć kopię zapasową plików i przygotować się na przejście do nowego systemu

 

 

Koniec wsparcia systemu Windows 7

 
Znając firmę Microsoft, data pewnie zostanie kilkukrotnie przesunięta, tak jak to było za czasów systemu Windows XP, co nie zmienia faktu, że czas ten kiedyś nastąpi. Co stanie się po upływie wyznaczonego terminu? w zasadzie NIC. Będzie można pobierać dotychczasowe aktualizacje, ale Microsoft nie będzie już udostępniał nowych. I to jest kluczowa informacja. Jeżeli korzystasz z komputera, na którym nie posiadasz żadnych ważnych danych, nie logujesz się do bankowości elektronicznej i nie korzystasz intensywnie z internetu to możesz nadal używać tego systemu. Natomiast, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie twoich danych, robisz przelewy, logujesz się do różnych ważnych serwisów, posiadasz bardzo istotne dane, do których nikt nie powinien mieć dostępu, to czeka Cię zmiana systemu na nowszy. 
 
Nowy system, czy muszę ponownie kupić komputer/laptop? 
 
Wielu zastanawia się, czy przy zmianie systemu należy kupić nowszy komputer/laptop? Od razu napiszemy, że nie jest to konieczne. Jeśli nasz komputer czy laptop jest faktycznie stary, działa wolno, planowaliśmy wymianę, to oczywiście jest to idealny moment. W naszym sklepie każdy komputer oraz laptop można nabyć z nowym systemem Windows 10 w wersji Home lub Pro dla komputerów zregenerowanych.
 
Drugim rozwiązaniem jest zakup samego systemu, ale wiąże się to ze sporym kosztem. Ceny systemów oscylują na dzień dzisiejszy w granicach 500/600zł w zależności od wersji.
 
Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie darmowa aktualizacja do Windows 10. Z pewnością większość z was pamięta jak Microsoft głośno w swoich komunikatach informował, że w związku z premierą nowego systemu Windows 10, użytkownicy systemów Windows 7, 8 oraz 8.1, mogą za darmo zaktualizować swój system. Oznaczało to, że klucz licencyjny starego systemu, będzie pasował również do systemu Windows 10 pod warunkiem, że będzie to ta sama wersja. Mowa tutaj o wersjach Home czy Professional. Możliwość ta miała zakończyć się się 29 lipca 2016 r. i tutaj niespodzianka, chociaż Microsoft oficjalnie zakończył akcję, System nadal można zaktualizować. Nie wiadomo jak długo Microsoft pozostawi taką "furtkę" więc warto z niej skorzystać dopóki można. Być może, ostatnim dniem na aktualizację systemu będzie własnie dzień, w którym skończy się wsparcie dla Windows 7. Tego nie wiemy, możemy tylko przypuszczać.
 
 
Jak za darmo zaktualizować system? 
 
Za pomocą przychodzi tutaj narzędzie Microsoftu, które nazywa się Media Creation Tool i można je pobrać z oficjalnej witryny https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Pobieramy aplikacje na dysk twardy, uruchamiamy dwukrotnym kliknięciem i postępujemy zgodnie z komunikatami wyświetlonymi w oknie programu. Mamy dwie możliwości, albo pobieramy system i i instalujemy system na nowo (pisaliśmy jak za pomocą narzędzia Media Creation Tool zrobić bootowalny pendrive tutaj) lub wybieramy uaktualnij ten komputer teraz.
 
Aktualizacja systemu Windows
 
 
W przypadku czystej instalacji, z pendrive lub płyty, po zainstalowaniu systemu podajemy klucz Windows 7, który zazwyczaj znajduje się na obudowie komputera lub na spodzie laptopa. System zarejestruje nasz klucz w bazie Microsoft i będziemy mogli do woli korzystać z systemu Windows 10. W przypadku aktualizacji, nie ma potrzeby ponownego wpisywania klucza. Należy tutaj również wspomnieć, że niektóre laptopy w przypadku Windows 8 lub 8,1 mają klucz zapisany w Biosie. Tutaj sprawa jest jeszcze prostsza, system po czystej instalacji aktywuje się sam. Przypominamy, że przed operacją aktualizacji jak i i czystej instalacji o należy zrobić kopię zapasową swoich plików.
 
Jeżeli nie czujecie się na siłach, aby zrobić to samemu, zapraszamy do nas. Nasz serwis zrobi to profesjonalnie i w możliwie jak najkrótszym czasie. Pamiętajcie, czas leci szybko, więc nie ma na co czekać. 

SOLIDNA FIRMA

taniekomputery.pl - solidna firma

Ponad 20 lat na rynku, tysiące zadowolonych klientów.

NEGOCJACJA CEN

możliwość negocjacji cen

Możliwość negocjacji cen, a dla zarejestrowanych klinetów rabaty.

SZYBKA WYSYŁKA

Zapewniamy szybką i bezpieczą wysyłkę

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, na ogół 1-2 dni na terenie całego kraju.

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Gwarancja zwrotu towaru. Konsument ma 14 dni na zwrot.

FAKTURA I GWARANCJA

Wystawiamy Faktury VAT

U nas zawsze dostaniesz gwarancję o fakturę VAT.TANIEKOMPUTERY.PL - SKLEP INTERNETOWY Z KOMPUTERAMI I LAPTOPAMI POLEASINGOWYMI

Witamy w naszym sklepie internetowym taniekomputery.pl. Jesteśmy sklepem oferującym sprzęt komputerowy takich marek jak Dell, HP, Fujitsu, Toshiba, Lenovo, Apple, Asus, Acer, Eizo, Nec, Samsung oraz wiele innych. Naszym głównym celem jest zaopatrywanie naszych stałych oraz nowych klinetów w komputery poleasingowe. Sprzęt poleasingowy - laptop, komputer czy monitor to inaczej sprzęt używany, najczęściej z linii biznesowej. Linia biznesowa charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością, wysoką wydajnością oraz bardzo dobrym wykonaniem. Są to komputery używane w małych firmach jak i dużych korporacjach. Komputery biznesowe to również linie takie jak Workstation od Hewlett Packard czy Precision od marki Dell. To specjalne linie komputerów i laptopów, przeznaczone dla najbardziej wymagających. Dzięki zastosowaniu najwydajniejszych podzespołów doskonale sprawdzają się w biurach projektowych, agencjach reklamowych, czy przy produkcji filmowej. Zastosowane w nich karty graficzne Nvidia Quadro lub Radeon FirePro, zapewniają doskonałą wydajność podczas projektowania, modelingu oraz renderowania.


W naszej szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Oferowany przez nas sprzęt pochodzi od najpopularniejszych producentów cenionych na całym świecie. W naszym sklepie kupisz komputer do domu i do biura. Oferujemy też poleasingowe monitory LED oraz LCD. Oczywiście nie zapominamy o klientach, którzy lubią gry komputerowe. Bez problemu można tutaj znaleźć notebooka jak i komputer do gier. Jest jeszcze jedna grupa użytkowników, do której kierujemy swój sprzęt. Mowa tutaj o inżynierach pracujących w trudnych warunkach, mechanikach i diagnostach samochodowych, gdzie sprzęt komputerowy jest szczególnie narażony na trudne warunki takie jak pyły, kurz, piach, smary, niskie czy wysokie temperatury oraz uderzenia i upadki. Oferta nasza obejmuje pancerne laptopy do zadań specjalnych. Są to głównie notebooki Panasonic z serii Touchbook CF oraz laptopy marki Getac.


Taniekomputery.pl to nie tylko sprzedaż. Na naszej stronie znajdziesz również poradniki oraz artykuły związane z szeroko pojętą branżą komputerową. Staramy się też błyskawicznie odpowiadać na pytania mailowe, telefoniczne, oraz te które zadajecie w mediach społecznościowych. Nie pomijamy nikogo, żadne pytanie nie zostaje przeoczone. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy był w 100% usatysfakcjonowany.

Microsoft Partner Network Microsoft Registered Refurbisher Intel Channel Partner HP Partner Dell Partner Direct Registered

Kontakt

GaduGadu: Gadu-Gadu 6082518


tel. 515 07-07-09


GaduGadu: Gadu-Gadu 1223552


tel. 501 67-11-18


GaduGadu: Gadu-Gadu 1619896


tel. 515 07-07-44


GaduGadu: Gadu-Gadu 52476415


tel. 533 99-09-29


Zamówienia telefoniczne:
tel. (+48) 501 67-11-18
w godz. 9 - 20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać od nas informacje o nowościach, rabatach i promocjach?
Zapisz się do naszego newslettera!