• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Tryb awaryjny w Windows 10

2019-02-27

Dysk mSATA

Wielu użytkowników systemu Windows 10, klikając przy starcie klawisz F8 zastanawia się, dlaczego nie wyświetla się możliwość wyboru trybu awaryjnego, tak jak można było to zrobić w poprzednich systemach. Czy Windows 10 posiada tryb awaryjny? Wyjaśnienie znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

 

Tryb awaryjny dobrze znają użytkownicy starszych "Windowsów". W razie problemów z uruchomieniem systemu, można było za pomocą klawisza F8, dostać się do menu, w którym mieliśmy do wyboru między innymi tryb awaryjny oraz tryb awaryjny z obsługą sieci. Pierwszy od drugiego różniły się tym, że w "trybie z obsługą sieci" można było znaleźć komputery w sieci lokalnej oraz skorzystać z internetu.

Windows 10 również posiada taki tryb, ale nie uruchomi się go za pomocą wcześniej wspomnianego klawisza F8. Microsoft wprowadził inną metodę na naprawę systemu. Gdy komputer ma problemy z uruchomieniem, wbudowane narzędzie automatycznie próbuje znaleźć przyczynę awarii i stara się ją naprawić. Niestety, narzędzie to nie zawsze radzi sobie tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

W momencie gdy mamy problem ze startem systemu, jedynym sposobem na uruchomienie trybu awaryjnego jest posiadanie nośnika instalacyjnego. Może być to płyta CD lub pendrive. Co zrobić gdy go nie mamy? Tutaj opisaliśmy, jak w łatwy sposób możemy go stworzyć.

 

Uruchamianie trybu awaryjnego w Windows 10 przy pomocy nośnika

Po uruchomieniu komputera z nośnika instalacyjnego, w pierwszym wyświetlonym oknie należy kliknąć przycisk dalej, a następnie wybieramy: Napraw komputer.

 

Napraw komputer w Windows 10

 

w kolejnym kroku należy kliknąć Rozwiąż problemy 

 

Rozwiąż problemy w Windows 10

 

następnie wybieramy Wiersz Polecenia.

W nowo otwartym oknie oknie musimy wpisać komendę: bcdedit /set {default} safeboot minimal po czym zatwierdzamy klawiszem Enter, zamykamy okno wiersza poleceń i klikamy Kontynuuj/przejdź do systemu Windows 10. 

 

Rozruch minimalny Windows 10

 

W tym momencie komputer powinien uruchomić się w trybie awaryjnym.

 

Gdy już uda nam się dostać do systemu możemy spokojnie przekopiować sobie ważne dane, czy spróbować znaleźć przyczynę awarii. Jeśli nam się uda, ważne jest, aby wyłączyć uruchamianie w trybie awaryjnym.

 

Wyłączanie trybu awaryjnego z poziomu systemu

 

Klikamy skórt klawiaturowy: Windows + R, w nowo otwartym oknie uruchamianie wpisujemy msconfig i zatwierdzamy enterem lub klikamy klawisz OK. 

 

msconfig Windows 10

 

W zakładce rozruch, odznaczamy bezpieczny rozruch i jeszcze raz klikamy OK. Po ponownym uruchomieniu system będzie włączał się normalnie. 

 

Zakładka uruchamianie Windows 10

 

 

Istnieją jeszcze dwa sposoby na włączenie trybu awaryjnego, ale możliwe są one z poziomu systemu.

 

Sposób pierwszy:

Przytrzymując klawisz Shift klikamy start i uruchom ponownie. Naszym oczom ukaże się kilka opcji do wyboru. Wybieramy więc rozwiąż problemy/opcje zaawansowane/ustawienia uruchamiania/uruchom ponownie.

 

Opcje zaawansowane w Windows 10

 

Po ponownym uruchomieniu systemu mamy możliwość wybrania trybu awaryjnego oraz trybu awaryjnego z obsługą sieci. W tym celu klikamy odpowiednio klawisz 4 lub 5.

 

Tryb awaryjny w Windows 10

 

 

Sposób drugi:

Przypisanie wyboru trybu awaryjnego na stałe podczas startu systemu. Opcja jest o tyle fajna, że nie potrzeba do niego żadnego nośnika instalacyjnego. 

 

Tutaj musimy dodać odpowiedni wpis, za pomocą wiersza polecenia. Żeby to zrobić, wiersz polecenia musi być uruchomiony z uprawnieniami administratora. W związku z tym, wyszukujemy w menu wiersz polecenia klikamy na jego ikonę prawym klawiszem i wybieramy uruchom jako administrator

 

Wiersz polecenia Windows 10

 

 

W nowo otwartym oknie wpisujemy komendę: bcdedit /copy {current} /d "tryb awaryjny" i zatwierdzamy klawiszem Enter. (Tekst zawarty w cudzysłowie to nazwa własna, czyli wpisujemy sobie tutaj to co nam odpowiada).

 

Tryb awaryjny w systemie Windows 10

 

Teraz należy uruchomić konfigurację systemu. Klikamy więc skrót Windows + R, wpisujemy msconfig. W zakładce rozruch pojawi się nam nowy wpis, w naszym przypadku o nazwie "tryb awaryjny".Wybieramy go i w menu poniżej zaznaczamy bezpieczny rozruch, oraz minimalny. Możemy również wybrać sieć, jeśli chcemy, żeby tryb awaryjny uruchamiał się z obsługą sieci. Całość zatwierdzamy za pomocą klawisza OK.

 

Windows 10 tryb awaryjny zakładka rozruch

 

Dzięki tej operacji, podczas uruchamiania systemu operacyjnego będziemy mieli możliwość wyboru, czy chcemy, aby system uruchomił się normalnie, czy w trybie awaryjnym.

SOLIDNA FIRMA

taniekomputery.pl - solidna firma

Ponad 20 lat na rynku, tysiące zadowolonych klientów.

NEGOCJACJA CEN

możliwość negocjacji cen

Możliwość negocjacji cen, a dla zarejestrowanych klinetów rabaty.

SZYBKA WYSYŁKA

Zapewniamy szybką i bezpieczą wysyłkę

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, na ogół 1-2 dni na terenie całego kraju.

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni

Gwarancja zwrotu towaru. Konsument ma 14 dni na zwrot.

FAKTURA I GWARANCJA

Wystawiamy Faktury VAT

U nas zawsze dostaniesz gwarancję o fakturę VAT.TANIEKOMPUTERY.PL - SKLEP INTERNETOWY Z KOMPUTERAMI I LAPTOPAMI POLEASINGOWYMI

Witamy w naszym sklepie internetowym taniekomputery.pl. Jesteśmy sklepem oferującym sprzęt komputerowy takich marek jak Dell, HP, Fujitsu, Toshiba, Lenovo, Apple, Asus, Acer, Eizo, Nec, Samsung oraz wiele innych. Naszym głównym celem jest zaopatrywanie naszych stałych oraz nowych klinetów w komputery poleasingowe. Sprzęt poleasingowy - laptop, komputer czy monitor to inaczej sprzęt używany, najczęściej z linii biznesowej. Linia biznesowa charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością, wysoką wydajnością oraz bardzo dobrym wykonaniem. Są to komputery używane w małych firmach jak i dużych korporacjach. Komputery biznesowe to również linie takie jak Workstation od Hewlett Packard czy Precision od marki Dell. To specjalne linie komputerów i laptopów, przeznaczone dla najbardziej wymagających. Dzięki zastosowaniu najwydajniejszych podzespołów doskonale sprawdzają się w biurach projektowych, agencjach reklamowych, czy przy produkcji filmowej. Zastosowane w nich karty graficzne Nvidia Quadro lub Radeon FirePro, zapewniają doskonałą wydajność podczas projektowania, modelingu oraz renderowania.


W naszej szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Oferowany przez nas sprzęt pochodzi od najpopularniejszych producentów cenionych na całym świecie. W naszym sklepie kupisz komputer do domu i do biura. Oferujemy też poleasingowe monitory LED oraz LCD. Oczywiście nie zapominamy o klientach, którzy lubią gry komputerowe. Bez problemu można tutaj znaleźć notebooka jak i komputer do gier. Jest jeszcze jedna grupa użytkowników, do której kierujemy swój sprzęt. Mowa tutaj o inżynierach pracujących w trudnych warunkach, mechanikach i diagnostach samochodowych, gdzie sprzęt komputerowy jest szczególnie narażony na trudne warunki takie jak pyły, kurz, piach, smary, niskie czy wysokie temperatury oraz uderzenia i upadki. Oferta nasza obejmuje pancerne laptopy do zadań specjalnych. Są to głównie notebooki Panasonic z serii Touchbook CF oraz laptopy marki Getac.


Taniekomputery.pl to nie tylko sprzedaż. Na naszej stronie znajdziesz również poradniki oraz artykuły związane z szeroko pojętą branżą komputerową. Staramy się też błyskawicznie odpowiadać na pytania mailowe, telefoniczne, oraz te które zadajecie w mediach społecznościowych. Nie pomijamy nikogo, żadne pytanie nie zostaje przeoczone. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy był w 100% usatysfakcjonowany.

Microsoft Partner Network Microsoft Registered Refurbisher Intel Channel Partner HP Partner Dell Partner Direct Registered

Kontakt

GaduGadu: Gadu-Gadu 6082518


tel. 515 07-07-09


GaduGadu: Gadu-Gadu 1223552


tel. 501 67-11-18


GaduGadu: Gadu-Gadu 1619896


tel. 515 07-07-44


GaduGadu: Gadu-Gadu 52476415


tel. 533 99-09-29


Zamówienia telefoniczne:
tel. (+48) 501 67-11-18
w godz. 9 - 20

Newsletter

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać od nas informacje o nowościach, rabatach i promocjach?
Zapisz się do naszego newslettera!