Czego można się spodziewać kupując poleasingowy laptop?

7 May 2021

 

Czego można się spodziewać kupując poleasingowy laptop

 

Tempo technologii stale rośnie, co oznacza, że ​​na rynku zawsze pojawia się szybszy i mocniejszy laptop czy komputer stacjonarny. Dla niektórych kupienie najbardziej efektownej, nowej maszyny na rynku może wiązać się z dużymi wydatkami. W końcu sprzęt z najwyższej półki może konkurować z ceną używanego samochodu, a wiele osób ma znacznie bardziej rygorystyczne ograniczenia budżetowe, jeśli chodzi o zakup laptopa czy komputera. To jeden z powodów, dla których wielu konsumentów decyduje się na zakup sprzętu poleasingowego, ponieważ oferują one doskonałe połączenie funkcjonalności wydajnych komputerów i przystępnej ceny.

Spróbujmy wyjaśnić, co kryje się pod słowem laptop poleasingowy. Jak wygląda, jak działa?

Wygląd:

Jeśli nigdy nie miałaś, miałeś przyjemności zakupu poleasingowego laptopa, możesz nie wiedzieć, czego się spodziewać po jego wyglądzie. Czy będzie wyglądać tak, jakby był używany? 


Każdy sprzedawany przez nas sprzęt w specyfikacji ma jasno określoną klasę, dzięki której można częściowo odpowiedzieć na pytanie jaki jest jego stan zewnętrzny. Jeśli kupiłeś np poleasingowy laptop klasy A, oznacza to, że produkt wykazuje niewiele oznak wcześniejszego użytkowania. Na obudowie mogą znajdować się drobne powierzchowne rysy, minimalne otarcia. Laptop klasy A- może mieć drobne niedoskonałości kosmetyczne, takie jak drobne wgniecenia na obudowie lub zarysowania ekranu. Natomiast poleasingowy laptop klasy B będzie wykazywał wyraźne oznaki wcześniejszego użytkowania, w tym drobne wgniecenia na obudowie, zadrapania na ekranie i innych powierzchniach czy wytarte klawisze na klawiaturze. Jednak mimo kosmetycznych niedoskonałości nadal będzie w pełni funkcjonalny. Każdy laptop w klasie B opisywany jest indywidualnie, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji w sprawie zakupu.

Jeżeli szukasz laptopa, który wygląda jak nowy, wyjęty prosto z pudełka, w ofercie posiadamy laptopy powystawowe. To specjalna kategoria laptopów, które są komputerami zazwyczaj po ekspozycji, wyglądają i działają jak nowe. Czasami zdarza się, że posiadają jeszcze fabryczne folie na klapach lub innych elementach obudowy.


Wydajność:

Jeśli chodzi o oczekiwaną wydajność w poleasingowym laptopie, to tutaj możemy śmiało powiedzieć, że taki sprzęt w wielu przypadkach jest dużo wydajniejszy niż zupełnie nowy kupiony w markecie, o czym pisaliśmy wielokrotnie. Oczywiście nie będzie wydajniejszy od każdego nowego laptopa, ale na pewno będzie wydajniejszy niż nowy laptop w tej samej, lub podobnej cenie. 


Żywotność baterii:
Jedną z głównych obaw związanych z zakupem używanego laptopa jest obniżona żywotność baterii. Naturalnym jest, że pojemność akumulatora, zmniejsza się z biegiem czasu, więc zakup odnowionego laptopa może oznaczać, że bateria, którą otrzymasz, nie będzie działała jak nowa. Jednak nasza firma gwarantuje działanie takiej baterii przez minimum godzinę czasu, przy standardowym użytkowaniu. Z doświadczenia wiemy, że baterie zazwyczaj, mimo że są używane - działają dłużej. Oczywiście trafiają się przypadki, że bateria może nie być w najlepszej kondycji, i czas pracy laptopa jest mniejszy niż gwarantowaną godzinę. W takim przypadku, wymieniamy akumulator na drugą, sprawą sztukę. Na przetestowanie baterii konsument ma miesiąc czasu, dokładnie tyle ile wynosi pisemna gwarancja. 

 

System operacyjny oraz akcesoria: 

Większość poleasingowych laptopów zawiera wszystkie akcesoria i oprogramowanie niezbędne do użycia komputera. W skład wchodzą: Laptop, zasilacz sieciowy oraz bateria. Możesz wybrać, czy twój laptop będzie dostarczony z zainstalowanym systemem operacyjnym oraz potrzebnymi do prawidłowego działania sterownikami. W takim przypadku, po wyjęciu laptopa z pudełka, od razu możesz zacząć przygodę ze swoim nowym sprzętem.


Gwarancja: 
Na zakupiony sprzęt, udzielamy 12 miesięcznej, pisemnej gwarancji. Jeśli ten okres jest dla Ciebie za krótki, możesz przedłużyć gwarancję nawet do 36 miesięcy. 


Mamy nadzieję, że tym artykułem rozwialiśmy wszelkie wątpliwości oraz ułatwiliśmy Ci podjęcie decyzji w sprawie zakupu. 

Serdecznie zapraszamy!