Koniec wsparcia dla windows 8.1

18 October 2022

Koniec wsparcia technicznego dla systemu Windows 8.1

Microsoft kończy z wspieraniem systemu operacyjnego Windows 8.1. To kolejny już system, którego żywot dobiega końca. Korzystasz z tego systemu? Czas na zmiany.

 

Koniec wsparcia technicznego Windows 8.1 

 

Użytkownicy Windows 8.1 od jakiegoś czasu otrzymują informację, że wsparcie dla ich systemu dobiega końca. Z wyświetlonego komunikatu możemy dowiedzieć się, że wsparcie kończy się 10 stycznia 2023 roku. Poniżej przedstawiamy jego treść:

 

"10 stycznia 2023 r. to ostatni dzień, w którym firma Microsoft zaoferuje aktualizacje zabezpieczeń i pomoc techniczną dla komputerów z systemem Windows 8.1. Kontaktujemy się z Tobą teraz, aby podziękować Ci za lojalność i pomóc Ci przygotować się na to, co będzie dalej."

 

Więcej informacji na ten temat przeczytasz na oficjalniej stronie Microsoftu. Link znajdziesz tutaj.

 

Korzystanie z Windows po zakończeniu wsparcia.

Zakończenie wsparcia w zakresie aktualizacji zabezpieczeń oraz wsparcia technicznego, nie wyklucza dalszego używania systemu. To, że nie będzie wspierany, nie oznacza, że przestanie działać całkowicie. Z systemu będzie można korzystać nadal, ale my zdecydowanie odradzamy pracę na nieaktualnym systemie operacyjnym.

Brak aktualizacji zabezpieczeń wiąże się z większym ryzykiem związanym z bezpieczeństwem danych. Zdecydowanie sugerujemy aktualizację systemu do nowszej wersji.

 

Aktualizacja Windows 8.1 do Windows 10.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zaktualizowanie systemu do wersji Windows 10, który obecnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym od firmy Microsoft. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w zainstalowaniu Windows 10, zapraszamy do naszego serwisu. Nasi specjaliści przetestują twój komputer w celu sprawdzenia czy jego parametry techniczne pozwolą na aktualizację. Jeśli twój sprzęt nie będzie w stanie pracować z systemem Windows 10, przedstawimy Ci ofertę na zakup sprzętu poleasingowego. W naszej ofercie znajdują się zarówno laptopy poleasingowe jak i poleasingowe komputery. Zapraszamy.